Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Zastosowanie działań prawnych w Nowym Jorku w celu zapewnienia leczenia gruźlicy ad 7 – Ubrania Medyczne
Skip to content

Zastosowanie działań prawnych w Nowym Jorku w celu zapewnienia leczenia gruźlicy ad 7

2 lata ago

491 words

Dokładne monitorowanie wszystkich pacjentów, w tym leczonych przez prywatnych lekarzy, doprowadziło do stopniowego zakończenia leczenia wśród pacjentów bez wielolekoopornej gruźlicy 89% w 1993 r. I 94% w 1994 r. 13,13. Wśród pacjentów, którzy otrzymali jakiekolwiek zlecenie regulacyjne, dane wskazują, że nie było żadnych uprzedzeń rasowych lub społecznych w odniesieniu do zatrzymania. Jesteśmy pewni, że nie było poważnego odchylenia i że praktycznie wszyscy pacjenci, którzy nie stosowali się do leczenia, a którzy mogli być zlokalizowani, wydali rozporządzenia regulacyjne. Koszty programu przetrzymywania były znaczne, ale były znacznie niższe niż wydatki, które zostały zażegnane. Koszty hospitalizacji w trakcie zatrzymania dla pacjentów opisanych w tym badaniu wyniosły prawie 3 miliony USD (Departament Zdrowia Nowego Jorku: dane niepublikowane). Ponadto koszty personelu prowadzącego program zatrzymań obejmowały wynagrodzenia dla koordynatora programu, lekarza prowadzącego przegląd dokumentacji i występującego w sądzie oraz dziewięciu pracowników zewnętrznych w celu zbierania i przeglądania dokumentacji medycznej pacjentów skierowanych do działań regulacyjnych, przygotowywania zamówień, monitorowania pacjenci, u których wydano zamówienia, i odpowiadają na zapytania telefoniczne. W tym czasie jeden z prawników Departamentu Zdrowia przeanalizował wszystkie zamówienia z punktu widzenia prawa, a dodatkowy personel prawny reprezentował Nowy Jork podczas przesłuchań indywidualnych pacjentów. W związku z tym program regulacyjny prawdopodobnie kosztował prawie 2 miliony dolarów rocznie, w tym koszty opieki szpitalnej.
Chociaż koszty programu były wysokie, korzyści ekonomiczne okazały się wyższe. Przed pojawieniem się interwencji regulacyjnej, nieskuteczna i powtarzająca się hospitalizacja w przypadku 304 pacjentów ostatecznie zleconych na leczenie kosztowała łącznie ponad 25 milionów USD (Departament Zdrowia stanu Nowy Jork: dane niepublikowane). Ograniczając takie koszty, a także zapobiegając rozprzestrzenianiu się gruźlicy, interwencje regulacyjne pozwoliły zaoszczędzić znaczne koszty bezpośrednie.
Porównanie z innymi programami jest trudne ze względu na różne kryteria zatrzymania, różne definicje zmiennych psychospołecznych i odmienne warunki przetrzymywania. Niemniej jednak, odkąd w Nowym Jorku występuje ponad dwa razy więcej przypadków gruźlicy i wiele razy więcej przypadków choroby wielolekoopornej niż w jakimkolwiek innym mieście w Stanach Zjednoczonych, program zatrzymania był najbardziej aktywny, zatrzymując prawie tyle samo pacjentów w dwa lata w Massachusetts w ciągu pięciu lat15. Jednak odsetek zatrzymanych pacjentów był niższy w Nowym Jorku niż w innych jurysdykcjach.12,15,16
Ponieważ liczba zachorowań na gruźlicę w Nowym Jorku spadła, podobnie jak liczba pacjentów zatrzymanych. Tylko 44 pacjentów zostało zatrzymanych w 1997 r., Po raz kolejny reprezentujących około 2 procent wszystkich (New York City Department of Health: niepublikowane dane). Spadek ten prawdopodobnie odzwierciedla zarówno sukces programu w identyfikacji i zakończeniu leczenia prawie wszystkich pacjentów z istniejącą chorobą i zmniejszoną zachorowalności na gruźlicę. Wdrażając prawo, Departament Zdrowia zapewnił pacjentom wiele mniej restrykcyjnych alternatyw, zastrzegając zatrzymanie dla niewielkiej liczby pacjentów, którzy naprawdę nie chcieli lub nie byli w stanie przestrzegać leczenia.
[podobne: ambroksol, chloramfenikol, anastrozol ]
[więcej w: zespół lerichea, bielactwo wrodzone, szczypiący język ]

0 thoughts on “Zastosowanie działań prawnych w Nowym Jorku w celu zapewnienia leczenia gruźlicy ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: psychoterapeuta katowice[…]

  2. [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: centrum medycyny estetycznej warszawa[…]