Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kokaina i tytoń a ryzyko poronień samoistnych ad – Ubrania Medyczne
Skip to content

Kokaina i tytoń a ryzyko poronień samoistnych ad

2 lata ago

474 words

Nastolatkom i kobietom, które nie przeszły histerektomii, zadano standardowe pytania o datę i jakość ostatniej miesiączki. Wszystkie osoby, które zgłosiły, że ich ostatnia normalna miesiączka wystąpiła więcej niż 22 tygodnie wcześniej lub mniej niż 28 dni wcześniej, nie były dalej badane.15 Wszyscy inni zostali poddani testom ciążowym w moczu, a ci z dodatnim testem byli dalej badani pod kątem kwalifikowalności. Piętnaście procent tych nastolatków i kobiet uznano za niekwalifikujące się z następujących powodów: udokumentowana ciąża ektopowa, molowa lub bliźniacza; ograniczona zdolność mówienia po angielsku; ostra choroba psychiczna; poród dziecka lub aborcja terapeutyczna w ciągu 14 dni przed wizytą w oddziale ratunkowym; lub zakończyć spontaniczne poronienia w ciągu 4 do 14 dni przed wizytą w oddziale ratunkowym (w tym czasie test ciążowy pozostanie dodatni, ale nie można jednoznacznie zaklasyfikować incydentu spontanicznego). Spośród 1347 ciężarnych nastolatków i kobiet, które zakwalifikowały się do badania, 71 (5 procent) odmówiło udziału, 10 (1 procent) nie ukończyło kwestionariusza badania, a 1266 (94 procent) wyraziło pisemną zgodę na wstępną rozmowę kwalifikacyjną, kolejne rozmowy telefoniczne w 16 i 22 tygodniu ciąży, przegląd dokumentacji medycznej oraz pobieranie próbek moczu, krwi i włosów. Procedury protokolarne i zgody zostały zatwierdzone przez komisję odwoławczą Uniwersytetu Pensylwanii.
Rysunek 1. Rysunek 1. Liczba nastolatków i kobiet zapisanych w badaniu i przyczynach wykluczenia. Młodzież i kobiety zostały podzielone na dwie grupy: tych, którzy mieli spontaniczne poronienia i tych, którzy przeprowadzili ciąże w 22 tygodniu ciąży (ryc. 1). Jak pokazano na ryc. 1, kolejne 249 kobiet (20 procent) zostało wykluczonych na podstawie zdarzeń, które miały miejsce podczas obserwacji, a 47 kobiet (4 procent) straciło czas na obserwację. Status 970 nastolatków i kobiet uwzględnionych w badaniu określono za pomocą wywiadu uzupełniającego (96,4%) lub analizy dokumentacji medycznej (3,6%). Głównymi przyczynami wizyty w oddziale ratunkowym były krwawienie z pochwy lub możliwe powikłania ciąży u 557 uczestników (57,4 procent), ból brzucha lub miednicy w 184 (19,0 procent), nudności lub wymioty w 192 (19,8 procent) i inne powody w 37 (3,8 procent).
Spontaniczna aborcja
Grupa spontaniczno-aborcyjna obejmowała każdego, kto miał spontaniczne poronienie przed 22 tygodniem ciąży. Spośród 400 nastolatków i kobiet w tej grupie 211 miało spontaniczne poronienia w ciągu trzech dni przed lub w dwa dni po wizycie w oddziale ratunkowym (okres podstawowy). Obejmowały one nieuniknione aborcje, niepełne poronienia, nieodebrane poronienia i całkowite poronienia (zgodnie ze znormalizowanymi definicjami) zidentyfikowane na podstawie badań ginekologicznych, ultrasonografii miednicy i seryjne pomiary podjednostki beta ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej w surowicy.16 Pozostałe 189 nastolatków kobiety zgłosiły spontaniczne poronienie podczas okresu obserwacji, czyli ponad 2 dni po przyjęciu i 22 tygodniach ciąży.
Przeanalizowano zapisy medyczne lub patologiczne dotyczące 61,3 procent nastolatków i kobiet w grupie spontaniczno-aborcyjnej
[podobne: Mimośród, Enteroldisulfiram, alprazolam ]
[hasła pokrewne: syndrom helsiński, lux medica szczecin, hitaxa opinie ]

0 thoughts on “Kokaina i tytoń a ryzyko poronień samoistnych ad”