Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kataloński system opieki zdrowotnej cz. 2 – Ubrania Medyczne
Skip to content

Kataloński system opieki zdrowotnej cz. 2

2 lata ago

163 words

width=300W ramach ciągłego monitorowania wyników zdrowotnych ogółu ludności w perspektywie długoterminowej ważne jest skupienie się na ewolucji nierówności. W szczególności na najbardziej wrażliwych sektorach społeczeństwa, w których najbardziej najbardziej konsekwencje spowolnień gospodarczych.

Recesja z ostatnich lat ożywiła zainteresowanie monitorowaniem nierówności zdrowotnych. Jednak większość badań prowadzonych dotychczas w tej sprawie wykorzystywała informacje pochodzące z ankiet lub z małych zbiorów danych, a zatem przedstawia ważne ograniczenia. Z kolei dane administracyjne zapewniają dużo większe zbiory danych, odpowiadające całej populacji, która wchodzi w kontakt z usługami publicznymi, i nie ma problemów z gromadzeniem danych.

Badanie to analizuje stan zdrowia, mierzony za pomocą publicznych usług opieki zdrowotnej i spożycia leków na receptę, w całej populacji Katalonii. Kontroluje on poziom społeczno-ekonomiczny, płeć i wiek osób oraz zwraca szczególną uwagę na grupy najbardziej podatne na zagrożenia.
[podobne: objaw lasegue a, ospamox opinie, kaszel krtaniowy u dziecka ]

0 thoughts on “Kataloński system opieki zdrowotnej cz. 2”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta Warszawa Wola[…]