Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Choroba i kultura w epoce ponowoczesnej ad – Ubrania Medyczne
Skip to content

Choroba i kultura w epoce ponowoczesnej ad

2 lata ago

385 words

Byli nękani przez drżenie i drgawki i byli postrzegani jako dziwni i szaleni z powodu swojej mowy. Stąd określenie szalony jak kapelusznik – wernakularna i intuicyjna ekspresja, która jest przykładem punktu autora. W naszych czasach inne problemy przychodzą do niektórych z nas, a oni także mówią o nas – o chorobie jako świadectwie życia w społeczeństwie io wartościach, które zachęcają do zachowań, które na dłuższą metę stają się wyjątkowo szkodliwe dla ciała, dla zdrowia. Morris cytuje historyka, który przypomina nam, że epidemia, taka jak AIDS, nie mogła mieć miejsca przed mieszaniem się ras, przed liberalizacją obyczajów seksualnych, a przede wszystkim zanim leki kontrolowały poważne choroby zakaźne i wprowadziły zarówno zastrzyki dożylne, jak i krew transfuzje. Nie ma też jadłowstrętu psychicznego bez zdecydowanego związku z naszą nowoczesną erą – co autor nazywa biologią głodu . Jest to konsekwencja kultury (reklama w telewizji i magazynach), która wywiera wpływ na ludzkie pragnienie i dosłownie, apetyt: lepiej powstrzymać się na otwarcie, niż wydawać się ciężkim , nawet jeśli grozi się śmiercią.
W tej książce są świetne momenty – kiedy, na przykład, Morris wzywa poetów Wallace a Stevensa i Dantego, lub gdy przywołuje nasz pełen gadżetów świat (komputery, Internet, telewizję) i wskazuje na naszą podatność na to, a także na zarazki . Nawet choroby serca i nowotwory mogą być wywołane przez ten świat, a także przez działania i zwyczaje konsumpcyjne, które nam nalega. Dobrze jest, aby nasi lekarze byli świadomi tych efektów, ale chwilami, niestety, dowiadujemy się, że nasze porażki klarowności i wizji są wspólne dla innych. Każda wypowiedź stanowi miniaturowy tekst , mówi nam Morris, a Jacques Derrida mówi o tym kluczowym momencie, gdy pisze, że nie ma tekstu bezgranicznego . Inne mroczne teoretyczne fonty francuskich pisarzy (Foucault pojawia się często) dostarczają ironicznych dowodów że kultura może kształtować nie tylko sposób, w jaki działamy i czujemy się, gdy jesteśmy chorzy, ale także sposób myślenia i, co najgorsze, jak mówimy i piszemy.
Robert Coles, MD
Harvard University Health Services, Cambridge, MA 02138

[hasła pokrewne: celiprolol, Mimośród, belimumab ]
[hasła pokrewne: czy sepsa jest zaraźliwa, wędzidełko wargi górnej, tabletka wczesnoporonna bez recepty ]

0 thoughts on “Choroba i kultura w epoce ponowoczesnej ad”