Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Neuropatologia: Tekst referencyjny patologii ośrodkowego układu nerwowego – Ubrania Medyczne
Skip to content

Neuropatologia: Tekst referencyjny patologii ośrodkowego układu nerwowego

2 lata ago

404 words

Recenzowaliśmy tę książkę z dwóch perspektyw; jeden z nas jest starszym neuropatologiem pracującym w neurobiologii eksperymentalnej, a drugi jest niedawno wyszkolonym neurologiem-neuropatologiem, który bada i leczy pacjentów, dokonuje diagnostycznych ocen neuropatologicznych i uczy neurologii i neuropatologii. Obydwoje przeglądnęliśmy tę książkę i zgadzamy się, że jest to wybitny wkład w tę dziedzinę. Książka składa się z 10 rozdziałów, a rozdziały obejmują dyskusje dotyczące reakcji patologicznych w ośrodkowym układzie nerwowym oraz opisy głównych zaburzeń neurologicznych, które dotykają dzieci i dorosłych. Tak więc istnieją rozdziały dotyczące zaburzeń rozwojowych, chorób naczyniowych, zakażeń, zaburzeń neurodegeneracyjnych, nowotworów i innych stanów. Każdy rozdział składa się ze zwięzłego tekstu z dołączonymi wykresami, tabelami, doskonałymi wulgarnymi i mikroskopijnymi ilustracjami oraz pouczającymi rysunkami. Seria graficznych pokazów i ilustracji nie ma sobie równych w żadnej współczesnej książce poświęconej tej dyscyplinie. Co godne uwagi, książka jest aktualna i zawiera materiały z różnych dziedzin, w tym genetyki molekularnej, która została opublikowana na krótko przed opublikowaniem książki.
Obydwoje lubiliśmy czytać tę książkę. Będzie to miało niezwykłą wartość dla mieszkańców neurologii, patologii, neurochirurgii i psychiatrii. Będzie on cenny w medycznych bibliotekach szkolnych dla studentów medycyny i absolwentów zainteresowanych cechami strukturalnymi choroby neurologicznej. Dla absolwentów lub pracowników wydziału neurologii, tekst, zdjęcia i inne ilustracje stanowią doskonałe wprowadzenie do chorób układu nerwowego.
Kilka kwestii powinno zostać omówionych w następnej edycji. Bibliografie są ograniczone i powinny być silniejsze; pod tym względem książka nie jest zgodna z podtytułem Tekst referencyjny patologii ośrodkowego układu nerwowego . Zwiększenie liczby badań obrazowych na niektórych odcinkach stanowiłoby pomocne uzupełnienie zdjęć wyników neuropatologicznych. Niewiele obejmuje zaburzenia nerwów i mięśni. Książka jest wyjątkowo ciężka, a solidność jej wiązania jest niewystarczająca, biorąc pod uwagę jej wagę.
Pomimo tych zastrzeżeń twórcom, grafikom i wydawcom należy się gratulacje za stworzenie tej eleganckiej książki, która podsumowuje status neuropatologii w miarę jej wkraczania w następne stulecie.
Donald L. Price, MD
Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, MD 21205-2196

Donald L. Price, Jr., MD
Pitt County Memorial Hospital, Greenville, NC 27854

[hasła pokrewne: chloramfenikol, bromazepam, dronedaron ]
[więcej w: alergolog kłodzko, olx kłobuck, komórki reed sternberga ]

0 thoughts on “Neuropatologia: Tekst referencyjny patologii ośrodkowego układu nerwowego”