Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/szfalnia.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kontrolowana próba rehabilitacji po transplantacji serca cd – Ubrania Medyczne
Skip to content

Kontrolowana próba rehabilitacji po transplantacji serca cd

2 lata ago

539 words

Częstotliwość sesji rehabilitacji kardiologicznej była stopniowo zmniejszana do jednej co dwa tygodnie, ponieważ pacjenci stali się bardziej niezależni w swoich domowych programach ćwiczeń. Pacjenci, którzy zostali odrzuceni, zostali pouczeni, aby nie ćwiczyli do czasu, gdy obserwowana biopsja endomiokardialna wykazała odpowiedź odrzucenia, która zwykle wymagała dwóch tygodni. Przed wypisaniem ze szpitala pacjenci w obu grupach otrzymali pisemne wytyczne określające następujące ćwiczenia do wykonania w domu: okręgi barkowe, 10-krotne do przodu i 10-krotne do tyłu; zwijanie ramion, 10 powolnych powtórzeń wdechu, przy jednoczesnym przywróceniu łokci i wydechu, przynosząc je do przodu; skręty bagażnika, 10 razy w każdym kierunku; boczne łuki, 10 razy w każdym kierunku; pół przysiady, 10 do 20 powtórzeń; a palec u nogi podnosi od 10 do 20 powtórzeń. Pacjenci otrzymali również następujące pisemne wytyczne dotyczące chodzenia: pierwszy tydzień po wypisie ze szpitala, chodzić bez przerwy przez 5 do 10 minut trzy lub cztery razy dziennie w komfortowym tempie; drugi tydzień, chodź od 10 do 15 minut trzy razy dziennie w wygodnym tempie; trzeci tydzień, spaceruj 15 do 20 minut dwa razy dziennie w wygodnym tempie; czwarty tydzień, chodź od 20 do 30 minut raz dziennie w komfortowym tempie; piąty tydzień, chodź od 30 do 40 minut raz dziennie w komfortowym tempie; i szósty tydzień, kontynuuj chodzenie od 30 do 40 minut każdego dnia, zwiększając tempo.
Pomiary
Badanie wysiłkowe serca i płuc
Wszyscy pacjenci poddani zostali testowi wysiłkowego wysiłkowego krążenia, który jest rutynowo podawany w naszym laboratorium w ciągu jednego miesiąca po przeszczepieniu serca i ponownie w sześć miesięcy po transplantacji. Testy wysiłkowe wysiłkowe przeprowadzono metodą ergometrii rowerowej. Podczas badania elektrokardiogram był monitorowany w sposób ciągły, a ciśnienie krwi było regularnie mierzone. W przypadku maksymalnego wysiłkowego testu wysiłkowego, pacjent najpierw poddał cyklom 50 do 70 obrotów na minutę bez obciążenia pracą przez trzy minuty. Następnie obciążenie wzrastało stopniowo o 10 W co minutę, aż zdolność pacjenta do ćwiczeń została ograniczona przez objawy. Punkt ten przyjęto jako szczytowe zużycie tlenu (szczytowa wydajność tlenowa).
Podczas prób wysiłkowych zebrany gaz został zebrany i przeanalizowany za pomocą analizatora gazów (Medical Graphics System 2001, Kalamazoo, Michigan). Pomiary wysiłku krążeniowo-oddechowego pozwoliły określić szczytowe zużycie tlenu, obciążenie pracą, ekwiwalent wentylacji dla dwutlenku węgla, ekwiwalent wentylacji dla tlenu, czas wysiłku, czas do oszacowanego progu kwasicy mleczanowej, jak określono metodą nachylenia V (nachylenie V jest punktem nieliniowy wzrost produkcji dwutlenku węgla podczas ćwiczeń), tętno spoczynkowe, szczytowa częstość akcji serca, spoczynkowe ciśnienie krwi, szczytowe ciśnienie krwi i minutowa wentylacja. Pierwszorzędowymi punktami końcowymi tego badania były różnice między dwiema grupami pacjentów w wynikach testów wysiłkowych wysiłku krążeniowo-oddechowego po jednym miesiącu i sześciu miesiącach po transplantacji.
Siła mięśni
Drugorzędnym punktem końcowym tego badania była siła nóg, co odzwierciedlało przeniesienie ciężaru w pasie biodrowym, które zostało ocenione za pomocą testu pozycji siedzącej na stojąco na linii podstawowej i sześciomiesięcznego okresu obserwacji.
[przypisy: belimumab, Enteroldisulfiram, alprazolam ]
[patrz też: syndrom helsiński, lux medica szczecin, hitaxa opinie ]

0 thoughts on “Kontrolowana próba rehabilitacji po transplantacji serca cd”